róża pustyni
Bluzki,  Spodnie,  Topy,  wiosna lato 2018

Pustynna róża – kwiaty i kontrastujące się kolory

Inspiracja pustynnymi klimatami w połączeniu z kwiatowymi motywami są zaskakującym i eleganckim połączeniem jakie istnieje w obecnym trendzie modowym w damskiej odzieży. Idealne stylizacje na lato, gdzie najlepiej pasują głównie do spodni z bluzkami z krótkim rękawem.

Pustynna róża, czyli inspiracja kolorystyką pustyń, a także egzotycznych kwiatów występujących w przyrodzie sawanny. Oba połączenie kontrastujące, lecz zachowujące dozę elegancji i szyku. Idealne na wyjście w centrum miasta, w trakcie wypoczynku oraz w podróży.

Podstawy stylizacji pustynnej róży

bluzka w kwiaty różowaKolory piaskowe (wchodzą tu beże, biele, żółcie, gliniane czerwienie, miedziane) łączone są z barwami podstawowymi (niebieski chaber, ciemna czerwień, stłumioną czernią i ciemnym grafitowym, złamaną bielą, intensywną żółcią). Wśród nich występują także ubrania, dodatki oraz wzory z dodatkami barw uzupełniających jak ciemnozielone, intensywnie pomarańczowe i in.

Dominuje tutaj styl safari, czyli proste kroje inspirowane często latami 60./70. Wśród najnowszych trendów na pewno występują wzory kwiatowe (dokładniej kwiatów tropikalnych: dzikich róż, hiacyntów, storczyków i in.). Także dobrze wpasowują się ubrania z kontrastowymi paskami, szczególnie, gdzie między wzorem pasków występuje duża odległość. Możesz łączyć paski poprzeczne z pionowymi. Krój ubrań powinien być prosty, elegancki, połączony często z asymetrycznymi częściami ubioru.

Pomimo, że niektóre części ciała w tych stylizacjach są odsłonięte to trzeba pamiętać, że trend odsłoniętego brzucha nie będzie tutaj dodawać szyku i elegancji do kreacji. Dlatego powinno się go unikać.

Pustynna róża na bluzkach z krótkim rękawem

beżowa bluzkaWśród najbardziej preferowanych ubrań najbardziej pasują tutaj wszelkie topy z ww. motywami kwiecistymi lub w jednolitych kolorach. Bardzo dobrze prezentują się bluzki odkrywające ramiona, np. krótkim rękawem z falbanami, szczególnie hiszpanki (im większe i subtelniejsze falbany tym bardziej eleganckie). Idealnymi bluzkami są wszelkie bluzki asymetryczne, np. ozdobione falbanką na ukos.

Jeśli nie chcesz nakładać bluzek z dużym dekoltem to bardzo dobrym rozwiązaniem stanowi jednolita bluzka basic z krótkim rękawem. Może być ona pod szyję w kształcie łódki, zwykła, krótka bluzka z krótkim rękawem. Tego typu bluzki możesz zakupić w sklepie ZOiO pod adresem https://zoio.pl/odziez-damska/bluzki/krotki-rekaw/.

Przy tych spodniach damskich pustynna burza nie jest taka straszna

spodnie długie pustynna różaIdealnymi spodniami w tym wypadku są wszelkie jednolite długie spodnie z wysokim stanem i rozszerzanymi nogawkami ku dołowi, czyli m.in. kuloty. Najlepiej prezentują się spodnie materiałowe. Mogą być one zawiązywane na pasku. Jeśli wybrałaś już jednolitą bluzkę wtedy możesz dobrać do niej np. kwieciste rurki (byle nie biodrówki). Wśród spodni mogą pasować także krótkie z wysokim stanem lub sięgające w połowie kolana. Spodnie idealne pod tą stylizacją znajdziesz pod adresem https://zoio.pl/odziez-damska/spodnie.