klapki na korku i ananas na plaży
Klapki,  Sandały,  wiosna lato 2018

Klapki na korku – hit modowy lata czy kit?

Klapki na korku, czyli kolejny trend lata, jest uważany nie tylko za modną opcję letnią, ale także za opcję zdrowszą niż zwyczajny klapek kupiony z gumy chociażby w supermarkecie za niską cenę. Czy rzeczywiście są wygodne i zdrowe? I czy da się połączyć z nimi stylizacje by nie wyglądać starzej?

Klapki na korku to jedna z wielu opcji jaką można wybrać na lato 2018. Szczególnie w żar i upały jakie towarzyszą przy tak gorącej, letniej pogodzie. Wśród wszystkich butów na lato klapki rządzą ze swojej renomy by założyć je na zewnątrz, bo są wygodne i pozwalają łatwiej “oddychać” dla stopy.

Klapki na korku są lepszą opcją, bo “zdrowszą”?

klapki na korku na piaszczystej plażyNie jestem tutaj specjalistą i nie zajmuję się medycyną. Aczkolwiek można na pewno przyznać, że klapki na korku pozwalają nie odczuwać tak bardzo ciepła. Nie grzeją tak stóp jak przy klapkach wykonanych ze sztucznego materiału. Są zdecydowanie lżejsze od innych i przez to łatwiej i wygodniej się w nich chodzi.

Wielką natomiast wadą takich klapków jest to, że ten materiał szybko wchłania wilgoć. Oznacza to, że szybciej one wyschną. Drugą stroną medalu takich butów jest fakt, że wchłoną powstający pot, a co za tym idzie szybciej się psują i aspekt higieny może być w tym wypadku kwestionowalny.

Innymi słowy nie powinno się ich nosić na basen jako substytut do klapków, japonek lub sandałów na basen. Lepszą opcją będzie wybranie ich jako rodzaj butów na wyjście na ulice miasta, na spacer po szosie lub w parku, czyli na bardziej suchym podłożu.

Z czym warto zestawiać?

stopy oparte z klapkami na korku na tle jezioraKlapki z korka warto łączyć ze stylem ubrań safari, czyli miejskim safari ze względu na sam wygląd korka. Wspaniale będzie wyglądać przy ołówkowej spódnicy midi w kolorze ecru. Wspaniale będą zestawione do każdej sukienki maxi, szczególnie do tych bardzo kolorowych we wzór w podłużne pasy.

Warto zestawiać je z ubraniami w kolorze ziemistym (khaki, oliwkowym, brązowym, czekoladowym, kremowym, piaskowym i in). Równie ciekawe jest zestawienie tych sandałów z innymi bardzo ostrymi kolorami ze sobą używając do tego zasady color blocking (wyboru ulubionego koloru i zestawienie go z przeciwstawnym). Wszelkie pasy (poziome i pionowe) oraz kraty bardzo dobrze powinny zgrać się z tymi sandałkami. Bardzo dobrym połączeniem stylu safari oraz wzoru będzie skorzystanie z trendu motywu zwierzęcego. Np. do sukienki lub bluzki w motywie panterki.