damska torebka czarna
Akcesoria,  Moda damska,  wiosna lato 2018

Torebki damskie noszone naraz – najdziwniejszy trend modowy na lato 2018

Domy mody zaskakują wieloma trendami, bądź wrzucają na wybieg tzw. „odgrzewany kotlet” – nurt modowy, który dekady temu miał swoje lata świetności, ale zostaje im przywrócone dobre imię we współczesności. Tym razem domy wrzuciły na wybieg modę na noszenie wielu torebek damskich…naraz.

Torebka damska jest priorytetem w stylizacji, gdy kobieta potrzebuje schować najpotrzebniejsze dla niej przedmioty – klucze, chusteczki higieniczne, okulary, portfel etc. Nawet przy małej ilości przedmiotów kobiety mają problem ze znalezieniem tego czego szukają już od pięciu minut. Ale co się dzieje wtedy, gdy ma się ich trzy?

damska złota torebka typu puzderko

Ww. trend został promowany przez najpopularniejsze luksusowe marki takie jak Gucci, Chloe, Fendi i Chanel na sezon wiosna lato 2018. Spójrzmy na ten trend „pod lupą”…czy w ogóle on ma praktyczne zastosowanie?

Gucci i Chloe – torebki damskie zawieszone razem

mała torebka damskaWw. domy zaproponowały noszenie trzech lub dwóch torebek damskich takiego samego typu w różnej kolorystyce, lecz połączonych z sobą zawieszkami, torebka pod kolejną torebką. Umożliwia to założenie i noszenie trzech za jednym zamachem. Połączone w taki sposób złotymi zawieszkami zazwyczaj były wzorzyste (np. kwieciste lub w znak firmowy), bądź gładkie, kopertówki o tym samym rozmiarze. Zdarzały się także przypadki połączenia jedynie dwóch torebek o podobnym rozmiarze i fasonie (np. kopertówki z listonoszką), lecz noszonych na klatce piersiowej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób podróżujących, którzy potrzebują mieć zorganizowane ze sobą przedmioty podróżne.

Fendi – jedna główna i parę mniejszych

Torebki damskie sugerowane ze strony Fendi wyglądały nieco inaczej niż u Gucciego. Propozycja noszenia kilku zakładała noszenie jednej większej torebki (najczęściej skórzanej torby) i dopięcie do malusieńkich, w innych kolorach i kształtach niż główna. Mniejsze, podręczne torebki często także różniły się od siebie kolorem. Takie małe torebeczki świetnie nadają się na wyjątkowo drobne przedmioty, np. na drobne, na klucze od samochodu, na bilety do autobusu i in.

Chanel – noszenie dwóch w jednej dłoni

torebka koszyk wiklinowyOstatni wspomniany w tym wpisie dom mody zasugerował tutaj jeszcze inne rozwiązanie – noszenie dwóch w jednym ręku. Królowały duże, miejskie torby w „towarzystwie” mniejszych torebek o takim samym kolorze i fasonie co główna torba. W takim połączeniu Chanel zasugerowało jedne z najmodniejszych torebek – półprzezroczystych, plastikowych o kolorach będących ostatnim krzykiem mody – przygaszonej zieleni i chabrowym.

Tego typu rozwiązanie jest na pewno wygodne dla tych, co wkładają w większą torebkę rzeczy nie tylko o większym rozmiarze, ale także o które nie dba się by wyciągnąć je jako pierwsze. Natomiast mniejsza torebka damska jest świetna do znalezienia przedmiotów na last minute, wręcz na „teraz”.

Suma sumarum dla mnie najlepszym rozwiązaniem na co dzień jest propozycja ze strony Fendi. Na większy wyjazd skorzystałabym z propozycji rzuconej od Gucciego i Chloe.